czwartek, 18 sierpnia 2016

Komiksowa sukienka/Gdynia/Trójmiasto

Witajcie kochani!
W tym roku urlop wraz z moim ukochanym postanowiliśmy spędzić nad polskim morzem.
Jednym z etapów naszej wycieczki było odwiedzenie Trójmiasta, oczywiście całego szczegółowo nie udało nam się zwiedzić. To już drugi raz kiedy zwiedzałam Trójmiasto.
Na pewno zaskoczę Was trochę zdjęciami i post będzie obszerny.

A więc zaczynajmy :Trójmiasto (kaszub. Trzëgard) – policentryczny ośrodek metropolitalny, obejmujący trzy połączone miasta: Gdańsk,Gdynię i Sopot. Stanowi także śródmiejski obszar aglomeracji gdańskiej zwanej też trójmiejską. Położony w północnejPolsce, nad Zatoką Gdańską obejmuje obszar o powierzchni 414,38 km. Głównym ośrodkiem miejskim tej jednostki przestrzennej jest Gdańsk  będący także siedzibą władz województwa pomorskiego. Według danych z 31 grudnia 2015 Trójmiasto miało 747,0 tys. mieszkańców.

Trójmiasto to nie jeden organizm miejski, ale trzy miasta, więc też kilknaście różnych wizytówek. Trójmiasta nie byłoby oczywiście bez gdańskiej fontanny Neptuna, majestatycznego Żurawia i stoczniowych dźwigów wpisanych w panoramę Gdańska, bez sopockiego mola czy gdyńskiego klifu, okrętu Błyskawica i żaglowca "Dar Pomorza". Warto jednak pamiętać, że oprócz zabytków i popularnych obiektów każde z trzech miast - Gdańsk, Sopot i Gdynia mają swoje "perełki", do odkrycia których zachęcamy podczas indywidualnych podróży. Jedno jest pewne - w Trójmieście z pewnością nie można się nudzić! Tu zabawisz się w nocnych klubach, doświadczysz choroby morskiej, wygrzejesz naplaży, posmakujesz regionalnej kuchni i skorzystasz z bogatej oferty wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Tu znajdziesz piasek pod stopami, poczujesz zew morza i nadmorską bryzę, tu złapiesz wiatr w żagle.


Nie będę po kolei opisywać co warto zwiedzić w danym mieście poniewaz z łatwością te informacje mozna znaleźć w internecie , poniżej wklejam linka z ktorego korzystałam ja zwiedzając Trójmiasto :


My wycieczke zaczeliśmy od Akwarium Gdyńskiego, gdzie widzieliśmy mnostwo ciekawych okazów zwierząt wodnych, mnie szczególnie urzekły węgorze :)

mapki w akwarium:Widoki z tarasu były przepiękne!!!!!!


tutaj jakiś mały stworek:


po zwiedzaniu oceanrium przyszło na jedzenie i oczywiście spacer po porcie:))))
zapiekanki w przydrożnych barach są ogromne!!!! uważajcie;)))
i zaczynala się burza......:)i dalej myyyyy :)

byliśmy dzielni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdańsk tez był ;))))i widoki z mola w Sopocie:)
oczywisscie za wejscie na molo oplata za 2 doroslych : 15 zł:)

sukienka : Butik Fresca na allegro
torebka: House
Ciąg dalszy nastąpi :)))))

c.d.n.:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz